FC BARCELONA PRZEKAZAłA FATALNą INFORMACJę. POTWIERDZIłO SIę NAJGORSZE

FC Barcelona musiała uznać wyższość Realu Madryt po porażce 2:3 na Estadio Santiago Bernabeu. Niestety nie jest to jedyna zła wiadomość dla Xaviego i jego sztabu. Potwierdziło się najgorsze ws. Frenkiego de Jonga, który przed zakończeniem pierwszej połowy musiał opuścić boisko przez kontuzję. Duma Katalonii wydała oświadczenie o stanie zdrowia Holendra. Czeka go długa przerwa od gry.

Duma Katalonii nie ma dobrej passy przeciwko Królewskim. Przegrali wszystkie ostatnie cztery mecze, a w dziesięciu zwyciężyli zaledwie cztery. Spotkanie na Estadio Santiago Bernabeu było kwintesencją El Clasico, ponieważ obejrzeliśmy mnóstwo bramek, atmosfera na trybunach była pierwszorzędna, ale też nie obyło się bez kontrowersji.

Po ostatnim gwizdku tablica wyników pokazywała 3:2 dla Realu Madryt, a bramki w spotkaniu zdobywali odpowiednio: Andreas Christensen, Vinicius Junior, Fermin Lopez, Lucas Vazquez i Jude Bellingham. To nie było dobre spotkanie w wykonaniu Roberta Lewandowskiego, który nawet go nie dokończył, lecz nie tylko on będzie je źle wspominał.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy na murawę padł Frenkie de Jong, który zderzył się z piłką po jej potężnym uderzeniu przez Fede Valverde. Kostka Holendra fatalnie się wygięła i po kilku minutach stało się jasne, że nie będzie mógł kontynuować gry.

26-latek został opatrzony, a następnie zniesiony na noszach przez służby medyczne. W jego miejscu pojawił się Pedri, który dokończył mecz bez problemów zdrowotnych. Kibice Dumy Katalonii czekali na informację ws. zdrowia ich holenderskiego ulubieńca. Ta pojawiła się już dzień później, lecz nie jest taka, jaką chcieli przeczytać.

FC Barcelona zakomunikowała, że Frenkie de Jong przeszedł badania, z których wyniknęło, że jego kostka jest skręcona. Nie podano dokładnej daty jego powrotu na boisko, jednak zakładając, że do końca sezonu został niewiele ponad miesiąc, istnieje prawdopodobieństwo, że nie zobaczymy już Holendra na murawie do ostatniej potyczki bieżącej kampanii La Liga.

Przeprowadzone w poniedziałek badania potwierdziły, że zawodnik pierwszego zespołu Frenkie de Jong ma skręcenie prawej kostki. Zawodnik jest niedostępny, a proces jego powrotu do zdrowia zadecyduje o jego dostępności - informuje FC Barcelona.

2024-04-22T14:23:21Z dg43tfdfdgfd